5 kvalitních filmových tipů na leden

11:55

Divočina (2014)
si diváka získá v prvních okamžicích. Cheryl (Reese Witherrspoon) se vydává na pěší pouť dlouhou 1770 km. Pomocí flasbacků sledujeme Cherilinu ponurou minulost, která vyústila v nutnost dokázat, že je schopna pouť sejít a je schopna se odrazit od bodu v životě po rozchodu s manželem. Film nám připomene, že všechno, co se přihodilo v minulosti, se muselo udát, abychom stáli právě tam, kde stojíme dnes. A to je dobré si připomenout, no ne ?

foto: CinemArt

Kostka (1997)
na horory mě poslední dobou moc neužije, asi jsem se jich už překoukala a klasické lekačky a sršící krev mi přijdou furt o tom samém. Není ovšem horor jako horor a Kostka je spíš výborné psychologicko mysteriozní drama. Výborné varování před tím, jak se vůdčí osobnosti chovají ve vyhrocených situacích.

Image via Trimark Pictures

Most špionů (2015)
právě běží v kinech. Další z must-see Spielbergových filmů. Jestli máte rádi historické filmy, pak by vás určitě neměl minout tenhle ze zákulisí Studené války. Ve 141 minutách sledujeme nejenom napětí mezi SSSR a USA, ale taky hlavně příběh odvahy a morálních hodnot. Nejen ve válce bychom se měli postavit za co, v co věříme. A za nenápadnými lidmi se někdy skrývají opravdoví hrdinové.

foto: CinemArt

MATRIX AB (2015)
je dalším výborným dokumentem z rukou Víta Klusáka, mého oblíbeného dokumentaristy (mimo jiné autora Českého snu). Vít Klusák sleduje život Andreje Babiše a divák nepřijde o tak bizarní momenty, jako když AB zahlásí, že když se stal min.financí,tak o financích nic nevěděl, když nadbíhá maďarským politikům, jak je vystaven šílenému střetu svých funkcí, když v zákulisí mluví s novináři, kteří by měli být objektivní a když nakonec rozdá pár koblih a vyhraje volby. Nutnost pustit každému oprávněnému voliči.

Z plakátu k filmu Matrix AB | foto: Milan Jaroš

Zrůda (2003)
aneb silný film pro silné povahy, který je inspirován skutečným příběhem. Skrz něj sledujeme kolotoč života a jak je těžké vystoupit ze známých kolejí a k čemu nás může dohnat společnost a absence peněz. Zrůda je jedním z filmů, které by měli vidět všichni už jenom jako prevenci. Rozhodně nečekejte procházku růžovou zahradou, spíš náhled do důvodů, které mohou vést k tomu, aby se mladá holka stala masovou vražedkyní.

Photo © 2003 Newmarket Film Group
Jaký film poslední dobou zaujal vás?

11 komentářů

 1. Divočinu si chcem pozrieť!.. mne sa celkom páčil film Creed, a bola som milo prekvapená, nakoľko som myslela že ma to nebude absolútne baviť, (box a Rocky :D a k tomu som šla s 3 chlapmi :D )

  OdpovědětVymazat
 2. Asi by se mi líbila jen Divočina, na ostatní jsem slabá povaha :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Jsem sice filmový fanoušek, ale tady musím zklamaně přiznat, že jsem viděla jen ten první film.
  Musím to dohnat, hlavně ta Zrůda mě dost láká.
  Prolhaná Mrcha

  OdpovědětVymazat
 4. ta divočina ma zaujala ale aj ta zruda vyzera dobre lenže som skôr na take romanticke komedie ale samozrejme si tiež rada pozriem niečo takéto, na posledy som pozerala jurský park nanjnovší ktorý je a fakt mi pri niektorých siatuáciach buchalo riadne rychlo srdce :))

  OdpovědětVymazat
 5. suepr tipy, videla jsem jen divocinu:)

  PS: Zvu te na moji giveaway na mem blogu, budu rada kdyz se pripojis:)
  Bridge of Memories

  OdpovědětVymazat
 6. O tom dokumentu jsem neslyšela, hanba mi, rozhodně si ho vyhledám a kouknu na něj ;). A Divočinu chci taky vidět, nějak vnitřně cítím, že ten film potřebuju zhlédnout :D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Měla jsem to dost podobně, když jsem slyšela, o čem divočina je, taky jsem věděla, že jí musím vidět :)

   Vymazat
  2. Měla jsem to dost podobně, když jsem slyšela, o čem divočina je, taky jsem věděla, že jí musím vidět :)

   Vymazat
 7. Divočinu musím vidět!:) Děkuji za tip

  OdpovědětVymazat
 8. Ani jeden film jsem neviděla, takže mám co dohánět! ;) Hned jak udělám zbývající dvě zkoušky, uklidím celý dům, tak jdu na to! ;) Hlavně Ressee mám hrozně ráda, nedávno jsem s ní viděla komedii, kde hrála policajtku! Moc hezký film, ale mám hlavu děravou a na jméno filmu si nevzpomenu :(

  OdpovědětVymazat
 9. Zrůda je hodně povedený film, docela u něj až mrazí - ta podoba, nechápu, jak toho maskérky dosáhly :O
  www.plesatazpevacka.cz

  OdpovědětVymazat