New in: Books edition

17:41

Ahoj, dneska pro Vás mám pár knih, co mi nedávno přibyly do knihovny :)


Anna Karenina je kniha, kterou jsem hrozně dlouho chtěla i do své knihovny. Konečně jsem našla nějaké hezké vydání (bez herečky na přední straně). Tragický příběh Kareniny je známý po celém světě a já se strašně těším, až budu mít čas si jí přečíst.

Můj život v al-Kaidě a CIA je světový bestseller. Knihu vypraví agent nejprve al-Kaidy a následně CIA. O jeho osudu jsem slyšela jen zběžně a myslím, že to bude hodně zajímavý.

Ratajský les je novinka a vypráví o zavraždění komunistické funkcionářky. Ve třech dějových liniích se prolínají padesátá léta a současnost. Skvělá kniha o vině, mstě a komunismu. Troufám si říct, že také jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

The Revenant mě v kině absolutně nadchnul a když jsem viděla tohle anglické vydání, hned jsem si ho koupila. Americkou historii mám dost ráda, zdá se mi hrozně nejednoznačná - kdo byl viník a kdo oběť se často prolíná.


Jinak tenhle rok jsem si dala Reading challenge na Goodreads 50 knih, ale zatím jsem celkem pozadu. Teď je to těžší ve škole, ale doufám, že o prázdninách to čtení ještě pořádně doženu.
Poslední kniha, co jsem dočetla byla Nebe nezná vyvolených od Remarquea. Zhltla jsem jí jedním dechem, doporučuju všem.

Co zrovna čtete vy? Četli jste něco z těchto knih?

4 komentářů

 1. Ani jednu jsem ještě nečetla, ale A.K. bych si jednou moc ráda přečetla :)

  OdpovědětVymazat
 2. annu kareninu bych chtěla taky přečíst =)
  htp://allys-cook.blog.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Ja som citala z tychto len Annu ale tu viackrat. Podla mna je dobre vracat sa k nej, pretoze v nej clovek cim je starsi tym najde ine veci :)

  Pozyvam na letnu GIVEAWAY tu:http://biancaprincipessa.blogspot.sk/2016/05/rexona-giveaway.html

  OdpovědětVymazat
 4. Ja se ted jen ucim ,uz abych zas mohla cist !

  OdpovědětVymazat